Nie wszystkie z nas zostały obdarzone przez naturę pięknymi, gładkimi oraz prostymi włosami. Aby i panie o kręconych kosmykach mogły cieszyć się urozmaiconymi fryzurami, powstały prostownice, które pozwalają kobietom wyczarować wspaniałą fryzurę opartą na prostych jak drut włosach.

Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas kupowania prostownicy?

Na pewno powinnyśmy zwrócić uwagę na rodzaj powłoki naszej prostownicy. Najczęściej spotkamy się z powłokami ceramicznymi; nie niszczą one tak bardzo struktury włosa, jednakże bardzo dobrze jest pamiętać o stosowaniu preparatów chroniących włosy przed wysoką temperaturą wynikającą z nagrzewania się powłoki.

Kolejną istotną do rozważenia kwestią jest wielkość płytek w prostownicy. Koniecznie musimy dopasować je do długości naszych włosów. Dla krótkich włosów powinnyśmy wybrać wąską oraz krótką prostownicę. Dla włosów długich z kolei, należy zdecydować się na prostownicę dłuższą oraz szerszą.

Jakie dodatkowe parametry będą pomocne przy prostowaniu włosów?

Dobrym rozwiązaniem będzie prostownica z możliwością regulacji temperatury, abyśmy nie spaliły włosów. Co więcej, możemy zdecydować się również na prostownicę z jonizacją, dzięki czemu nasze włosy będą zdrowsze i unikniemy naelektryzowanej czupryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj