Ekran iPhone’a po upadku zazwyczaj wymaga naprawy w serwisie. Charakterystyczne rozbicie przypominające pajęczą sieć lub, co gorsza – rozbity wyświetlacz, to poważny problem dla użytkownika. Przygotowaliśmy kompletny poradnik, w którym omówimy, jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza iPhone XS.

Objawy uszkodzenia ekranu w iPhone’ach XS i innych 

Uszkodzenie przedniego panelu w 90% przypadków powstaje w wyniku upadku. Niestety, ale smartfon przy kontakcie z twardym podłożem nie ma większych szans. Jednak istnieją dwa rodzaje usterek ekranu, które warto rozpoznać przed wizytą w serwisie.

Pierwsza, nieco łagodniejsza, to uszkodzona szybka. Charakterystycznym objawem jest rozbicie przypominające pajęczą sieć. Mimo to dotyk oraz wyświetlacz są sprawne i z urządzenia można normalnie korzystać. Przeciętny serwis powie, że nie da się tego naprawić, jednak nie jest to prawdą. Serwis AppleFix z Wrocławia zajmuje się wymianami szybek od lat. Tajemnica tkwi w narzędziach i umiejętności oddzielenia uszkodzonej warstwy szkła od wyświetlacza. Taka wymiana ekranu pozwala zachować oryginalny panel iPhone’a XS, który jak wiadomo, do najtańszych nie należy. Usługa serwisowa jest tym samym o wiele tańsza.

Drugą usterką przedniego panelu jest rozbity wyświetlacz. Można ją rozpoznać bardzo łatwo, ponieważ warstwa dotykowa nie działa, a na ekranie pojawiają się kolorowe paski lub przebarwienia. W iPhone’ach 8 i innych jest konieczna wymiana wyświetlacza. Koszt takiej usługi jest zwykle droższy o około 200-300 złotych od wymiany szybki.

 bateria iphone x

Czy warto zdecydować się na zamiennik ekranu? 

Wiele serwisów zamiast oryginalnych wyświetlaczy w iPhone’ach 8 i innych, oferuje zamienniki. Można je podzielić na dwie kategorie. Najtańsze panele pochodzące z Chin oferują bardzo słabą jakość i odwzorowanie kolorów. Tym samym, nie można liczyć, że telefon po naprawie będzie działał tak samo. Nieco lepiej jest w przypadku wysokiej jakości zamienników, które pochodzą od sprawdzonych producentów. W wielu porównaniach wypadają one naprawdę nieźle i są doskonałym kompromisem pomiędzy solidną jakością a niską ceną.

Jednak najbardziej wymagającym użytkownikom polecamy zdecydowanie się na oryginalny wyświetlacz. Jest to szczególnie ważne podczas wymiany ekranu w iPhone’ach XS i nowszych. W tych modelach stosowane są panele OLED. Tylko te dostarczane przez Apple charakteryzują się perfekcyjnym kontrastem, idealnymi kolorami oraz wysoką rozdzielczością.

Ile kosztuje wymiana ekranu w iPhone’ach XS i innych 

Koszt wymiany wyświetlacza iPhone XS wynosi 1300 złotych. Mowa oczywiście o oryginalnym panelu. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić jest opcja zamontowania wysokiej jakości zamiennika. Cena takiej usługi w dobrym serwisie nie powinna przekroczyć 1000 złotych. Ze względu na większe rozmiary przedniego panelu, serwis iPhone’a XS Max będzie nieco droższy. Za oryginalny wyświetlacz wraz z wymianą będzie trzeba zapłacić nawet 1749 złotych.

Czy warto wymieniać ekran w iPhone’ach XS i nowszych? 

Odpowiedź brzmi tak. Uszkodzony telefon nie będzie działał w sposób prawidłowy, a rozbity przedni panel będzie jeszcze bardziej narażony na uszkodzenia. Nie warto więc ryzykować. Dodatkowo naprawiony wyświetlacz w iPhone 8 lub nowszym pozwoli na uzyskanie wyższej ceny podczas sprzedaży. Skorzystanie z takiej usługi niesie za sobą wiele korzyści. Jednocześnie przypominamy, że nie warto naprawiać smartfona na własną rękę. Brak odpowiednich narzędzi i umiejętności może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj