Hulajnogi coraz częściej wykorzystywane są nie tylko przez dzieci, ale też dorosłych. Mowa oczywiście o hulajnogach elektrycznych. Możliwość ich wypożyczenia podbiła serce mieszkańców wielkomiejskich metropolii i turystów. Tanie i szybkie przemieszczanie to jedna z zalet jakimi cechują się hulajnogi elektryczne, ale jest ich oczywiście wiele więcej.

Czym różni się hulajnoga elektryczna od zwykłej?

Hulajnoga elektryczna różni się od zwykłej tym, że jest napędzana silnikiem elektrycznym, podczas gdy tą drugą rozpędza siła mięśni. Różnice? Oprócz napędu jest ich wiele:

  • Waga – Hulajnoga elektryczna jest o wiele cięższa, jej wagę zwiększa akumulator i solidniejsza konstrukcja. Normalne hulajnogi, zwłaszcza sportowe są o wiele lżejsze.
  • Wielkość – Hulajnogi elektryczne są większe i masywniejsze.
  • Cena – Cena stanowi bardzo dużą różnicę. Hulajnoga elektryczna to droższy sprzęt. Ceny sięgają nawet kilku tysięcy. Podstawowa wersja to wydatek rzędu około 700 złotych. Podczas gdy hulajnogi napędzane siłą mięśni można kupić już za około 100 złotych. Cena jest oczywiście wykładnikiem zastosowanych technologii, pojemności baterii i marki.
  • Zasięg – Na popularnej hulajnodze dojedziesz tak daleko jak pozwolą Ci własne mięśnie. W przypadku hulajnogi elektrycznej jedziesz tak daleko jak pozwoli Ci pojemność baterii. Zasięg najtańszych hulajnóg to około 10 km. Ciężko byłoby przejechać taki dystans na zwykłej hulajnodze. Prawda?
  • Prędkość – Prędkość zwykłej hulajnogi uzależniona jest od siły i częstotliwości odpychania się. Hulajnoga elektryczna może pojechać nawet 25 km/h.

Jeśli porównujesz obie hulajnogi pomyśl o nich jak o zestawieniu roweru ze skuterem. Porównanie jest zbędne, bo mimo nazwy, są to dwie różne rzeczy! Zwykła hulajnoga ma raczej wymiar sportowy i rekreacyjny, podczas gdy hulajnoga elektryczna powinna być traktowana jako środek transportu.

Hulajnoga elektryczna – Jedź, a korzyści przyjdą same!

Korzystanie z hulajnogi elektrycznej niesie ze sobą wiele korzyści. Wszystko zależy oczywiście od tego w jakim celu i jak często będzie używana. Co do zasady, aby korzyści były spektakularne, a zakup zwrócił się szybko, należy hulajnogi elektryczne potraktować jako regularny środek transportu np. jako zamiennik do przemieszczania się samochodem.

  1. „Tankuj tanio” – eksploatacja tańsza niż inne!

Pojazdy elektryczne, w tym hulajnogi elektryczne, to jedne z najtańszych w eksploatacji pojazdów. Koszt użytkowania będzie znacznie niższy, jeśli posiadasz panele słoneczne. Oszczędność to jeden z głównych powodów, dla którego osoby dojeżdżające np. do pracy czy na uczelnie zamieniają auta na hulajnogi elektryczne. Pokonanie na niej 100 km to koszt około 50-70 gorszy!

  1. Zadbaj o środowisko!

Hulajnoga elektryczna jest reklamowana jako ekologiczny środek transportu. Jest napędzana energią elektryczną, więc nie produkuje spalin, a co za tym idzie nie przyczynia się do tworzenia smogu. Jeśli interesuje Cię aspekt ekologiczny warto zadbać o to, by hulajnoga i bateria w niej użyta charakteryzowały się jak największą trwałością. Niestety składowanie odpadów również zanieczyszcza środowisko. Zadbaj o to, by hulajnoga elektryczna służyła Ci jak najdłużej.

  1. Omijaj korki lub jedź tam, gdzie samochody nie mają wstępu!

Hulajnoga elektryczna jest świetną alternatywą dla innych środków transportu przeznaczoną dla osób przemieszczających się między punktami w godzinach największych korków! Możesz je nie tylko omijać, ale też podjechać pod sam budynek, czyli wszędzie tam, gdzie nie mogą wjechać samochody.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj