Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy przemysł bez nowoczesnych robotów, które sprawiają, że najważniejsze procesy są w pełni zautomatyzowane. Nie każda firma może sobie jednak pozwolić na drogie maszyny o wielkich gabarytach. Idealnym rozwiązaniem są coboty, czyli małe, ale niezwykle wydajne i inteligentne roboty do współpracy z ludźmi. Przyznają to z pełnym przekonaniem osoby wykorzystujące coboty do automatyzacji obsługi maszyn, obrabiarek CNC i wtryskarek.

Coboty – korzyści dla całej organizacji

Ramiona robotyczne cobotów Universal Robots zwiększają wydajność pracy maszyn CNC i wtryskarek, tym samym podnoszą jakość, optymalizują produkcję i przyspieszają procesy. Nieprzypadkowo coraz więcej firm korzysta z tego rozwiązania, widząc, jakie przynosi ono korzyści. To przede wszystkim ulga dla pracowników – operatorów maszyn, którzy dzięki pomocy tych nowoczesnych robotów, nie muszą, jak dotychczas, angażować swoich sił i czasu na te wymagające fizycznie, powtarzalne czynności.

Coboty sprawnie automatyzują obsługę maszyn, obrabiarek CNC, pras krawędziowych, pras tłoczących i formowania wtryskowego. Nie potrzeba do tych zadań udziału pracowników. Wystarczy zaprogramować maszynę, co nie powinno sprawić trudności, nawet osobom, które nigdy się tym nie zajmowały.

Bezpieczeństwo dla pracowników

Za sprawą robotów przemysłowych współpracujących z ludźmi łatwo zwiększyć tempo procesów przy jednoczesnym zachowaniu ich jakości i eliminacji potencjalnych zagrożeń – ryzyka urazów. Coboty są tak zaprojektowane, że automatycznie zmniejszają swoją siłę, gdy wykryją obecność człowieka. Co równie ważne, można je w ten sposób zaprogramować, żeby zmniejszyły swoje obroty, działając w trybie spowolnionym, jak tylko wyczują, że człowiek pojawił się w przestrzeni roboczej. Gdy tylko ją opuści – powracają do pełnej prędkości.

Zainwestuj w nowoczesność!

Jeśli chcemy poprawić procesy produkcyjne, a tym samym zwiększyć wartość firmy, nie ma co się wahać, lecz warto już dziś pomyśleć o inwestycji we współpracujące ramię robotyczne – cobota. Inwestycja zwróci się bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż w przypadku innych typów robotów. Istotna przewaga cobotów jest też taka, że łatwo i szybko wdraża się je do aktualnych działań. Universal Robots tworzy rozwiązania w sam raz dla małych firm, które chcą optymalizować produkcję, bez zbędnych kosztów i przestojów. Coboty są idealnym produktem dla każdego przedsiębiorstwa. Nie ma problemu, by dopasować je do nowej konfiguracji. Są lekkie i mają małe rozmiary, więc są też bezproblemowe w przypadku przenoszenia je z miejsca na miejsce.

Coboty bez żadnych przeszkód można stosować na wszystkich etapach produkcji tworzyw sztucznych i polimerów. To samo powiemy o procesach formowania wtryskowego. Warto pamiętać, że opcja interfejsu maszyny do formowania wtryskowego zawiera nie tylko moduł złącza w skrzynce sterowniczej, ale też okablowanie do połączenia z urządzeniem do formowania wtryskowego, do jakich dodano pomocne dla użytkowników szablony programowania. To w konsekwencji oznacza, że wdrożenie jest bezproblemowe, odbywa się sprawnie i szybko.

Coboty wykonują wszystkie najtrudniejsze – najbardziej niebezpieczne, żmudne, monotonne zadania, zastępując tym samym operatorów, którzy mogą skupić się na innych czynnościach. Zwiększa to zdolności produkcje każdej firmy, jej jakość, szybkość i spójność procesów. To jednocześnie obniża koszty operacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj