Przeczytaj ten tekst i nie daj się zaskoczyć podczas pierwszej wizyty w wypożyczalni samochodów. Niezależnie od tego, w jakim celu chcesz wypożyczyć auto, warto zorientować się w tej sprawie i poznać trochę branżę i panujące w niej zasady. Co musisz wiedzieć? O co możesz zapytać? Co trzeba sprawdzić? Na wszystkie te pytania i wiele więcej odpowiadamy poniżej.

Co musisz wiedzieć?

Jak łatwo się domyślić każda wypożyczalnia może mieć nieco inne zasady związane z wypożyczaniem aut, kosztami i ewentualnymi awariami. Dlatego też przed podpisaniem umowy dotyczącej wynajęcia samochodu należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją i regulaminem danej firmy. W razie wątpliwości warto zawsze pytać pracownika o wszelkie niejasne kwestie.

Szczególną uwagę warto zwrócić na następujące kwestie:

  • Kaucja – dowiedz się, czy jest pobierana i jaka jest jej wysokość.
  • Miejsce odbioru i zwrotu auta – warto wiedzieć, że nie zawsze musi być to wypożyczalnia. Niektóre firmy oferują możliwość dostarczenia samochodu pod konkretny adres, a także możliwość odstawienia go na umówione z konsultantem miejsce.
  • Opłaty dodatkowe – dowiedz się, czy za wynajem akcesoriów takich jak np. bagażnik dachowy jest naliczana opłata.

Powyższe informacje będą dla Ciebie bardzo ważne, ponieważ mogą w istotny sposób wpływać na końcową cenę wynajmu pojazdu.

Co warto sprawdzić?

Poniżej przedstawiamy również informacje, które będą przydatne do bezpiecznego i bezproblemowego użytkowania wypożyczonego auta.

Przed wynajmem auta sprawdź również:

  • Stan techniczny samochodu – powinien być bez zarzutu, ale należy go zweryfikować samodzielnie. Od tego czy to zrobisz, czy nie zależy nie tylko Twoje bezpieczeństwo, ale także ewentualne dopłaty, które firma może od Ciebie zażądać za usterki, których nie jesteś sprawcą. Dlatego też zanim podpiszesz umowę, zgłoś pracownikowi wszelkie ewentualne uwagi dotyczące stanu technicznego auta. Najlepiej, aby informacja o nich znalazła się również na umowie wynajmu pojazdu.
  • Ubezpieczenie – każde auto w wypożyczalni powinno być ubezpieczone. Warto jednak dopytać pracownika, co dokładnie wchodzi w skład danego ubezpieczenia.
  • Limit kilometrów – w przypadku wynajmu krótkoterminowego większość firm nie ustala limitu kilometrów, które możesz pokonać wypożyczonym autem. Jednak podczas wynajmu średnio- lub długoterminowego może się on pojawić. Dowiedz się, ile wynoszą koszty, które możesz ponieść w przypadku przekroczenia limitu.
  • Aktualne rabaty i promocje – wiele firm oferuje cykliczne rabaty i promocje, które znane są tylko stałym klientom. Warto o nie zapytać przed podpisaniem umowy.

Gdzie można wynająć auto?

Firm, które zajmują się wypożyczaniem samochodów, przybywa na rynku z roku na rok. Przy wyborze należy zaznajomić się dokładnie z zasadami wynajmu, które panują w danej firmie. Warto również zdecydować się na podpisanie umowy z wypożyczalnią znaną i cenioną na rynku, znajdziesz ją, klikając ten link: https://globalelitecar.pl/.

Warto pamiętać, że niektóre modele aut są bardzo oblegane jak np. Ford Mustang, którego możesz znaleźć pod tym linkiem: https://globalelitecar.pl/pojazdy/ford-mustang-gt/. Jeżeli zależy Ci na wypożyczeniu konkretnego modelu pojazdu w określonym terminie najlepiej zarezerwować go z wyprzedzeniem. W ostatniej chwili możesz stanąć przed koniecznością wyboru innego modelu, gdyż wcześniej wybrane auto zostało już wypożyczone innemu klientowi.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj