Potrzebujesz urządzenia do ładowania smartfona poza domem? Nowoczesne power banki umożliwiają zasilenie telefonu w dowolnym miejscu i to nawet kilka razy! Warto mieć dziś taką przenośną ładowarkę zawsze przy sobie. Sprawdź, jaki powerbank wybrać i dowiedz się, na które parametry warto zwrócić szczególną uwagę.

Powerbanki odkąd tylko pojawiły się na rynku kilka lat temu, robią prawdziwą furorę. Dziś właściwie trudno wyobrazić sobie bez nich normalne funkcjonowanie. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu obecnie każdy z nas na przy sobie smartfon właściwie przez 24 godziny na dobę. A jak wiadomo, każdy telefon to urządzenie działające na baterię. Chociaż w telefonach umieszcza się coraz to lepsze systemy zasilające, to jednak idzie to w parze z polepszaniem ich parametrów i zwiększania funkcjonalności. Nawet najlepsza bateria nie jest w stanie znosić tak dużego obciążenia, jakie jej serwujemy, otwierając jednocześnie mnóstwo aplikacji, robiąc zdjęcia, przeglądając social media, a dodatkowo jeszcze korzystając z funkcji dzwonienia. Dlatego właśnie powinniśmy mieć przy sobie zawsze power bank. Sprawdź najlepsze powerbanki i wybierz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Powerbank — ładowanie bezprzewodowe w każdym miejscu

Przy użyciu dostępnych środków komunikacji bezprzewodowych poza domem musimy pamiętać o tym, że ich bateria jest wyczerpalna i może się rozładować. Niestety, lecz nie wszędzie można będzie ją zasilić, chociażby ze względu na brak gniazdka. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą nam powerbanki. Ta przenośna ładowarka pozwoli nam naładować bez problemu nie tylko nasz smartfon, ale i słuchawki, smartwatch, tablet, a nawet laptopa. Wystarczy wybrać powerbank o odpowiedniej mocy i mieć przy sobie kabel z odpowiednią końcówką.

Najlepsze jest to, że powerbanki można zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. Przydadzą się nie tylko na co dzień, do pracy, czy podczas spaceru, ale i w podróży. Możemy bez przeszkód używać ich do ładowania urządzeń nawet w samolocie! Najlepsze powerbanki o dużej pojemności doskonale sprawdzą się także w czasie wypraw górskich i innych dłuższych wycieczek w miejsca, w których nie ma prądu. A co, gdy się rozładują? Na rynku dostępne są już nawet powerbanki z baterią słoneczną, dlatego o to nie trzeba się martwić.

Powerbanki — rodzaje

Obecnie w sklepach znaleźć można różne rodzaje powerbanków. Różnią się one między sobą kształtem, parametrami, a przede wszystkim sposobem ładowania. Na tej podstawie wyróżniamy:

  • powerbanki klasyczne
  • powerbanki bezprzewodowe
  • powerbanki z baterią słoneczną.

Największą popularnością cieszą się powerbanki klasyczne. Ich ceny są przystępne, a wybór wśród modeli bardzo duży. Jak łatwo się domyślić ładuje się je w sposób tradycyjny, czyli poprzez ładowarkę podpiętą do prądu. Powerbanki do telefonu bezprzewodowe działają natomiast w sposób indukcyjny. Same jednak czerpią energię z energii znajdującej się w gniazdku. Warto zaznaczyć jednak, że przeznaczone są one jedynie dla urządzeń ze standardem QI.

Powerbanki solarne to z kolei urządzenia, które działają na energię słońca. Tym samym do ich ładowania niezbędny jest dostęp do światła. W ten sposób znajdujące się w nich panele słoneczne pobierają i przetwarzają energię. Powerbank wyposażony w taki system przyda się więc wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Ładowanie, złącza i pojemność powerbanku — czyli na jakie parametry zwrócić uwagę kupując powerbanki?

Parametry urządzeń takich jak powerbanki decydują o tym, w jakich warunkach najlepiej będą się sprawdzać, do czego będzie można je stosować, czy też jak często trzeba będzie je ładować. Dlatego też, kupując powerbanki do telefonu oraz innych urządzeń, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. To pozwoli nam wybrać ładowarkę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Najważniejszym parametrem jest przede wszystkim pojemność baterii. Jest ona wyrażana w miliamperogodzinach i decyduje o tym, ile razy będziemy mogli naładować dane telefon, czy też inne urządzenie. Do codziennego użytku najlepiej sprawdzą się powerbanki o pojemności od 1000 mAh do 20 000 mAh. Najczęściej poziom naładowania wskazują diody LED.

Co jeszcze warto sprawdzić prócz wartości mAh? Prąd ładowania portu jest kolejną taką rzeczą. Parametry z nim związane decydują o bezpieczeństwie ładowania różnego rodzaju urządzeń oraz tego, jak szybko będzie można uzupełnić braki energii. Prąd ładowania dzieli się na ten na wejściu i na wyjściu. Pierwszy decyduje o maksymalnej prędkości ładowania samego powerbanka, drugi zaś tego, jak szybko będzie mógł on ładować podłączone urządzenia.

Jeśli chodzi o standardy ładowania USB, bardzo przydatną opcją jest quick charge. To technologia szybkiego ładowania, która pozwala uzupełnić energię urządzenia w sposób błyskawiczny.

Kolejna ważna rzecz, to złącza. Należy zwrócić uwagę zarówno na ich ilość, jak i typ. Powerbanki do telefonu dysponują zazwyczaj przede wszystkim klasycznymi portami USB typu A. Jednak w związku z tym, że obecnie coraz więcej urządzeń działa na micro USB typu C, to coraz częściej można spotkać w przenośnych zasilaczach też takie właśnie porty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj