Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup najbardziej odpowiedniego dla nas kina domowego, przywieźliśmy go do naszego domu bądź mieszkania i wybraliśmy najdogodniejsze miejsce, przychodzi czas na zamontowanie całego sprzętu. Nie jest to trudne, ale nie należy zapominać o paru ważnych kwestiach.

Głośniki

Odpowiednie rozmieszczenie głośników jest bardzo istotne, ponieważ pozwoli nam to cieszyć się jak najlepszą jakością dźwięku. Pod ekranem należy ustawić głośnik centralny, a po lewej i prawej stronie ekranu – frontowe głośniki. Tylne głośniki z kolei, musimy ustawić po bokach, lecz trochę z większym odstępem, aby dźwięk lepiej się rozchodził.

Amplituner i odtwarzacz kina domowego

Sprzęty te ustawiamy blisko siebie, na półce pod ekranem. Jeśli chodzi o amplituner, należy podłączyć do niego za pomocą odpowiednio oznaczonych kabli (będą one miały łatwe do rozpoznania oznaczenia kolorystyczne) głośniki (kolumny). Musimy również podłączyć do amplitunera, za pomocą kabla HDMI, odtwarzam bądź konsolę.

Dobrą wiadomością dla osób, którym na myśl o podłączaniu milionów kabli cierpnie skóra, jest fakt, iż możliwe są do nabycia kina domowe oraz głośniki bezprzewodowe! Takie zestawy są jednak dużo droższe. A co jeśli chcemy podłączyć soundbar? Wtedy warto sprawdzić poradnik: https://soundbary24.pl/jak-podlaczyc-soundbar-do-telewizora-przez-hdmi-i-bluetooth/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj