Chciałbyś obejrzeć ulubiony serial na Netflixie, jednak twój telewizor nie posiada funkcji smart? Mamy dobre wieści – nie musisz od razu go wymieniać! Podpowiadamy, jak cieszyć się nowoczesnymi funkcjami na starszym sprzęcie. A jeśli już zechcesz kupić nowy model, koniecznie sprawdź, czym różni się smart TV od Android TV.

Co to znaczy, że telewizor jest smart?

Kiedy mówimy o telewizorze smart, mamy na myśli telewizor wyposażony w funkcje internetowe i możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi. To pozwala użytkownikom na dostęp do różnych aplikacji, korzystanie z serwisów streamingowych, przeglądanie internetu i korzystanie z mediów społecznościowych bez konieczności podłączania z dodatkowych urządzeń. Telewizory smart posiadają interfejs użytkownika, który umożliwia łatwą nawigację po aplikacjach.

Smart TV, a Android TV – gdzie jest różnica?

Warto wiedzieć, że popularną alternatywą dla smart TV jest telewizor z systemem Android.

Telewizory smart często używają własnych systemów operacyjnych opracowanych przez producentów telewizorów, takich jak Samsung Tizen, LG webOS czy Panasonic My Home Screen. Z drugiej strony, telewizory z Androidem wykorzystują system operacyjny Android, znany z urządzeń mobilnych.

Różnice między tymi dwoma rozwiązania dotyczą także interfejsu użytkownika i dostępnych aplikacji. Telewizory z Androidem mają dostęp do szerokiej oferty aplikacji z Google Play Store – praktycznie tych samych, które użytkownik zna np. ze swojego smartfona. Nie wszystkie z nich będą działać na telewizorach z funkcją smart.

Zarówno smart TV, jak i Android TV mają przeciwników i zwolenników. Jeśli nie wiesz, która z opcji będzie dla Ciebie najlepsza, zainspiruj się tym poradnikiem: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/smart-tv-czy-android-tv.

Jak korzystać z serwisów streamingowych bez smart TV?

Jeśli posiadasz starszy telewizor bez smart TV, nie musisz od razu wymieniać go na nowy. Istnieją sposoby, aby korzystać z aplikacji takich jak Netflix czy HBO bez konieczności wymiany sprzętu.

  • Najprostszym rozwiązaniem okaże się połączenie komputera oraz telewizora za pomocą zwykłego kabla HDMI.
  • Na rynku pojawiły się także urządzenia zwane Smart Box TV, które pozwala podłączyć telewizor do sieci. Ich działanie można porównać do miniaturowych komputerów. Taki sprzęt wystarczy podłączyć za pomocą HDMI lub USB.

Smart TV w kilku krokach: unowocześnij swój telewizor

Telewizory smart TV i  Android TV pozwalają cieszyć się ogromem funkcji i ulubioną rozrywką po naciśnięciu zaledwie jednego klawisza. Pamiętaj jednak, że nawet starszy telewizor możesz „przerobić” na inteligentny bez ponoszenia wielkich kosztów. Zajrzyj do Magazynu Ceneo, by dowiedzieć się więcej o sprytnych rozwiązaniach dla swojego domu: https://magazyn.ceneo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj