internet mobilny otvarta

Internet mobilny to łącze bezprzewodowe, dzięki któremu można korzystać z internetu w dowolnym miejscu znajdującym się w zasięgu sieci. Użytkownik może połączyć się z internetem mobilnym za pośrednictwem karty SIM, którą umieszcza się w telefonie, modemie bądź routerze. Jedną z najbardziej renomowanych firm oferujących internet mobilny jest Otvarta. Żaden inny dostawca nie proponuje klientom mobilnego internetu w tak wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Poniżej przedstawiamy szczegóły oferty internetu mobilnego od Otvarta.

Otvarta – polska marka z tradycjami 

Otvarta to w 100% polska marka, która swoje usługi telekomunikacyjne oferuje począwszy od 2004 roku. Początkowo z jej oferty mogły korzystać wyłącznie przedsiębiorstwa, jednak od 2018 roku również klienci indywidualni.

Otvarta prowadzi ponad 100 punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Internet mobilny w Otvarta jest oferowany w opcji abonamentowej – pakiety są przygotowywane w taki sposób, aby spełniać zróżnicowane potrzeby i wymagania jak najszerszego grona klientów. Z roku na rok Otvarta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują stosunkowo taniego i sprawnego internetu mobilnego. Otvarta oferuje abonament telefoniczny i internet 5G, co znacząco wyróżnia ją na tle konkurencji. Dzięki temu pakiet internetowy od tej firmy cechuje niezwykle wysoka prędkość, co docenią gracze oraz osoby oglądające czy montujące filmy w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. 

sieć telefonii komórkowej

Internet mobilny w Otvarta – dlaczego warto? 

Podstawowym wyróżnikiem internetu mobilnego jest fakt, iż możemy korzystać z niego w dowolnie wybranym miejscu i czasie na różnorodnych urządzeniach – telefonach, latopach, telewizorach. Wystarczy, że mamy ze sobą router, smartfon modem i umieścimy kartę SIM, a niedługo później będziemy mogli korzystać z internetu przenośnego o wysokiej prędkości. 

Dlaczego warto postawić na internet mobilny w Otvarta? Ponieważ żaden inny operator nie oferuje go w tak wielu konfiguracjach. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient, bez trudu znajdzie w Otvarta taką propozycję internetu mobilnego, która wpisze się w jego oczekiwania. 

Dostępne opcje internetu mobilnego w Otvarta 

Tym, co wyróżnia ofertę Otvarta od innych podmiotów, jest zaproponowanie klientom internetu mobilnego w wielu zróżnicowanych opcjach. Są one następujące:

  • Opcja standardowa. W tym modelu adres IP użytkownika jest dynamiczny. Takie rozwiązanie jest powszechnością na rynku. 
  • Stały, publiczny adres IP. W takim układzie adres IP pozostaje niezmienny przy każdym logowaniu urządzenia. Jest to opcja dedykowana dla zastosowań wymagających dostępu urządzeń domowych, monitorujących z poza domu/na odległość.
  • Stały, prywatny adres IP. Prywatny adres IP przydzielany jest urządzeniom podłączonym do sieci lokalnej/zamkniętej. To rozwiązanie wykorzystuje się najczęściej do zastosowań biurowych, telemetrycznych. 

Publiczny adres IP to rzecz niezbędna do tego, by móc zaistnieć w sieci, przede wszystkim łączyć się dwukierunkowo za pośrednictwem kamer. Z kolei gdy posiadamy prywatny adres IP nasze urządzenie znajduje się wewnątrz podsieci, w której wszystkie urządzenia posiadają podobne adresy. Ich duża liczba powoduje, że specjalny mechanizm tłumaczy całą pulę na jeden publiczny adres. 

Sieć Otvarta oferuje wszystkim klientom opcję korzystania z internetu mobilnego ze stałym adresem IP – dotyczy to zarówno prywatnego jak i publicznego internetu. Aby było to możliwe, trzeba jednak odpowiednio skonfigurować urządzenie. 

Otvarta – najtańsza oferta internetu mobilnego na rynku 

Ogromną przewagą Otvarta nad konkurencją jest fakt, iż operator posiada zdecydowanie najtańszą ofertę internetu mobilnego na rynku. Internet mobilny 5G od Otvarta kosztuje zaledwie 1999zł/mies. Klient w ramach abonamentu otrzymuje aż 10 GB danych do wykorzystania. 

Kolejne opcje internetu mobilnego w Otvarta wyglądają następująco: 

  • 29,99 zł miesięcznie – 30 GB. 
  • 44,99 zł miesięcznie – 100 GB + 200 GB w noc.
  • 79,99 zł miesięcznie – 200 GB + 200 GB w noc. 

Warto dodać, że internet mobilny w Otvarta jest oferowany ramach abonamentu, co jest dużo lepszą opcją aniżeli oferta na kartę. Plusem oferty internetu mobilnego Otvarta jest także brak umów długoterminowych.

sieć komórkowa otvarta

Otvarta oferuje eSIM

Przeniesienie numeru do Otvarta będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ operator ten inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania. Dowodem jest fakt, iż klienci Otvarta mają możliwość korzystania z kart eSIM – niestety, większość polskich operatorów w dalszym ciągu nie oferuje takiego rozwiązania. 

Karta eSIM to cyfrowy odpowiednik dobrze znanej karty SIM. Skrót eSIM pochodzi od nazwy „Embedded SIM” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wbudowany SIM”. W jaki sposób można zainstalować eSIM? Operacja ta jest bardzo łatwa. Polega ona na zeskanowaniu za pomocą aparatu telefonu specjalnego kodu QR dostarczonego przez OTVARTA. Karty eSIM mogą być używane w urządzeniach wyposażonych w specjalny moduł, na którym zapisywany jest cyfrowy odpowiednik karty SIM. Warto wiedzieć, że globalny potentat technologiczny Apple od przyszłego roku zamierza produkować swoje telefony wyłącznie z eSIM. 

Internet mobilny 5G w Otvarta, czyli technologiczna rewolucja 

5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, która gwarantuje znacznie szybsze połączenie oraz zdecydowanie mniej opóźnień. Wyróżnia się ona także dużo większą pojemnością w porównaniu z poprzednimi generacjami. Jest to szczególnie ważne dla graczy oraz streamerów. 

Sieć komórkowa Otvarta wprowadziła internet mobilny w technologii 5G już w maju 2020 roku jako jedna z pierwszych. Klienci mogą korzystać z superszybkiego internetu o prędkości wynoszącej nawet 600 Mb/s. Zasięg sieci 5G jest dostępny w wielu polskich miastach. Dodatkowo, sieć nadajników jest cały czas rozbudowywana i już wkrótce obejmie ona swoim zasięgiem połowę mieszkańców Polski. Warto wskazać, że do dziś nie wszyscy operatorzy oferują swoim klientom sieć 5G. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat oferty Otvarta na otvarta.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj