Każdy zapewne już słyszał, że na urządzeniach Huawei nie znajdziemy Usług Google. Czy to oznacza, że musimy pożegnać się ze swoim kontem Google? Nic z tych rzeczy. To, że Huawei nie może mieć nic wspólnego z amerykańskimi firmami, to wcale nie znaczy, że my również. Wręcz przeciwnie – licencja Androida pozwala na wiele, a w Europie dostęp nie jest zablokowany. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że konto Google na smartfonach i tabletach Huawei nie będzie dostępne bezpośrednio.

Jak zalogować się na swoje konto Google na smartfonach i tabletach Huawei?

Jak to zazwyczaj bywa z prostymi pytaniami, odpowiedź musi być skomplikowana, czyli… to zależy. Konto Google to bardzo nieprecyzyjne stwierdzenie, gdyż wiąże się z wieloma usługami firmy. Dlatego warto przyjrzeć się właśnie poszczególnym serwisom, które jesteśmy w stanie bezproblemowo uruchomić na sprzęcie Huawei. W takim razie zaczynamy gimnastykę? Spokojnie, trochę ruchu nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Konto Google to przede wszystkim Gmail – jak odbierać pocztę na Huawei?

Warto pamiętać, że każda skrzynka pocztowa działa dokładnie na takich samych zasadach. Jest to ogólnie przyjęty standard, który muszą spełniać dostawcy. Google nie jest żadnym wyjątkiem, więc blokada USA nic tutaj nie zmienia. Wystarczy dowolny klient pocztowy, aby zalogować się do swojego konta i móc odbierać oraz wysyłać pocztę na Gmailu. Naturalnie Huawei domyślnie oferuje swój program w tym celu. Wystarczy go uruchomić, dodać nową pocztę i w kilku krokach mieć załatwiony główny punkt w naszym rozważaniu.

Konto Google w przeglądarce Huawei i możesz wszystko

Google wszelkie swoje usługi zaczęło od stron internetowych. Dopiero później zaczęły pojawiać się aplikacje, więc także problemy z Huawei. Jednak witryny nagle istnieją, więc wystarczy uruchomić dowolną przeglądarkę, wejść na daną stronę i zalogować się na swoje konto Google. Z racji, że dzisiejsze strony internetowe to tak naprawdę aplikacje internetowe, więc funkcjonalność jest niemalże identyczna w porównaniu do tego, co znacie z dedykowanych aplikacji. YouTube, Mapy Google (bez nawigacji), Arkusze i Dokumenty – wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli pojawia się nieprzyjemny komunikat, to wystarczy wymusić wersję komputerową witryny.

Ok, ale nie wszystko jest piękne – gdzie konto Google na Huawei nie da się wykorzystać?

Nikt, nikogo nie chce czarować. Jeśli czegoś się nie da zrobić z kontem Google na Huawei, to należy o tym wiedzieć. Już wcześniej wspomniałem, że Mapy Google w przeglądarce nie potrafią nawigować. Do tego dołóżmy na przykład brak możliwości zbierania premii z ankiet. Tych nie zastąpimy żadną aplikacją bez Usług Google.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj