Aby wyszukiwać w wyszukiwarce Google obrazem, możemy skorzystać z czterech różnych metod. Wcześniej należy jednak na głównej stronie wyszukiwarki Google wybrać przycisk „Grafika”, po czym po zmianie przeglądarki na tą, z której będziemy korzystać, klikamy na ikonkę aparatu (obok hasła „Google Grafika”).

Pierwsza metoda

Na początku musimy zdobyć adres URL obrazu, który ma za zadanie posłużyć nam do wyszukiwania potrzebnych informacji (wykonanie: wybieramy odpowiedni obraz, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy, po czym wybieramy hasło „Kopiuj adres obrazu”). Kolejnym krokiem jest wklejenie skopiowanego adresu w puste pole, znajdujące się pod hasłem „Wklej adres obrazu”. Następnie możemy już wyszukiwać informacje.

Druga metoda

Należy wybrać opcję przesyłania obrazu, po czym kliknąć w przycisk „Wybierz plik”, który pojawi się po wybraniu tej opcji. Ujrzymy wówczas folder z różnymi plikami graficznymi zlokalizowanymi na naszym komputerze. Wybieramy odpowiednią grafikę i zaczynamy wyszukiwanie.

Trzecia metoda

Jest to najszybsza i bardzo komfortowa metoda dla użytkowników. Należy przeciągnąć przy pomocy myszki konkretną grafikę na pole służące do wyszukiwania obrazem.

Czwarta metoda (działająca najlepiej w Google Chrome)

Polega ona na kliknięciu prawym przyciskiem myszy na interesującą nas grafikę i wyborze opcji „Szukaj obrazu w Google”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj