Dla miłośników kawy trudno wyobrazić sobie dzień bez filiżanki ulubionego napoju, dzięki której praca biurowa staje zdecydowanie bardziej produktywna. Kawa dodaje mocny zastrzyk energii oraz motywacji do działania, dlatego najlepiej, aby sięgnąć po nią z profesjonalnego urządzenia, jakim jest ekspres ciśnieniowy. Przyrządzi nie tylko smaczną, ale również aromatyczną kawę. Jakie urządzenie do biura wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, czytając nasz poniższy artykuł.

Czy warto kupić ekspres do biura?

Ekspres ciśnieniowy zdecydowanie powinien być niezbędnym elementem w każdym biurze ze względu na wygodę użytkowania. Z pewnością podniesie komfort pracy i sprawi, że czas spędzony na spożywaniu kawy będzie przyjemny oraz doda energii i motywacji do dalszej pracy. Ponadto kawa z ekspresu smakuje lepiej niż z czajnika lub rozpuszczalna. Możliwość korzystania z urządzenia ciśnieniowego w pracy docenią pracownicy biura oraz klienci czy goście. Przygotowanie kawy w ekspresie nie wymaga również dużo czasu, a jego obsługa jest bardzo prosta. Można zatem szybko przyrządzić ulubiony napój i wrócić do dalszych obowiązków. Do kolejnych zalet ekspresu w biurze zaliczymy to, że można urządzenie wliczyć w koszty firmowe.

Jak wybrać ekspres do biura?

Oferta ekspresów ciśnieniowych do kawy jest bardzo szeroka i mocna zróżnicowana, jeśli chodzi o dostępne funkcje, parametry działania oraz cenę. Podczas zakupu ekspresu warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, a o to kilka z nich:

  • Rodzaj ekspresu ciśnieniowego – do urządzeń ciśnieniowych można zaliczyć ekspres kolbowy, automatyczny oraz ręczny. Największym powodzeniem w biurach cieszy się drugi wariant ze względu na szybką i łatwą obsługę.
  • Moc ekspresu – ekspresy o mocy wyższej niż 1450 W będą najlepszym wyborem, a także nagrzewają się szybciej oraz są bardziej funkcjonalne.
  • Ciśnienie – najlepiej, aby urządzenie mogło pochwalić się ciśnieniem wynoszącym 15 barów lub więcej.
  • Rodzaje kawy – to opcja, którą może pochwalić się zazwyczaj właśnie ekspres automatyczny. Pozwala on przygotować wiele rodzajów kawy od espresso po mleczne warianty na jego bazie.
  • Wbudowany młynek – umożliwi on nam zmielenie ziaren przed przygotowaniem kawy.
  • Spienianie mleka – wiele osób gustuje w mlecznych kawach, dlatego dobrze zainwestować w ekspres z taką możliwością.
  • Rozmiar ekspresu – mały ekspres będzie idealny dla małych biur, a z kolei większe urządzenie lepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie mamy zdecydowanie bardziej przestrzenne zaplecze. W dużych biurach można zastosować urządzenie pełnowymiarowe, które zostanie wyposażone w większej wielkości pojemnik na wodę, ziarna czy młynek. W takich egzemplarzach często również mamy możliwość przygotowania dwóch filiżanek jednocześnie.
  • Design urządzenia – wygląd ekspresu to ważna kwestia, jeśli dbamy o wnętrze naszej firmy i chcemy zachować przestrzeń w nowoczesnym stylu. Na szczęście nie brakuje ekspresów o różnych wariantach kolorystycznych i estetycznych.

Ekspres automatyczny – gdzie kupić?

Z pewnością ekspres automatyczny do biura to będzie najlepsza opcja, jeśli zależy nam na wysokiej jakości urządzeniu oraz wielu dodatkowych funkcjach. Automatyczny sprzęt będzie najlepszy, jeśli zależy nam na szybkiej oraz wygodnej obsłudze każdego dnia. Oczywiście najlepiej ekspresów szukać przez Internet. Dlaczego? To właśnie tam znajdziemy największy wybór tego typu urządzeń, ponieważ można znaleźć sprzęt wysokiej jakości i co ważne – w niższej cenie niż w sklepach stacjonarnych. Dlatego warto wybrać ekspresy do kawy dla biura w sklepie Świat Ekspresów, a przekonasz się, że zakup urządzenia przez Internet to możliwości oszczędności oraz zyskania różnych gratisowych benefitów.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj