Zapach świeżo zaparzonej kawy, kot oczekujący z niepokojem aż tosty wyskoczą z tostera, by z przerażeniem spaść z blatu, pierwsze promienie słońca wpadające do pomieszczenia – to klasyczne elementy każdego dobrego poranka. Aby kot się nie zawiódł, a kawa sama zaczęła się przygotowywać, wymagane są dobrej jakości, wielofunkcyjne sprzęty. Podpowiadamy, jaki ekspres i toster wybrać.

Nowoczesne ekspresy do kawy – do domu i biura

Poszukiwanie ekspresu idealnego warto rozpocząć od analizy jego rozmiaru. Niezależnie od tego, czy dysponujemy przestrzenną kuchnią, czy aneksem kuchennym z blatem o długości półtora metra, z pewnością zauważymy zalety zakupienia kompaktowego urządzenia. Nowoczesne ekspresy do kawy bardzo często charakteryzują się małym rozmiarem, dzięki czemu nie tylko nie zajmują za dużo przestrzeni w kuchni, jadalni czy sali konferencyjnej, ale także z łatwością pozwalają się przenosić i chować do szafy. Nowoczesne ekspresy do kawy można znaleźć na ekspresypolska.pl/10-ekspresy-do-kawy-gaggia

Jakie funkcje powinien mieć nowoczesny ekspres do kawy, by spełniać swoje zadanie w 100%?

  • Timer w ekspresach przelewowych – opcja, która umożliwia zaplanowanie godziny, o której ekspres ma sam rozpocząć pracę. Dzięki niej możemy budzić się z zapachem świeżo zaparzonej kawy lub ustawić czas parzenia idealnie na przerwę w pracy.
  • Automatyczne spienianie mleka – gratka dla fanów białej kawy; umożliwia szybkie i pozbawione wysiłku przygotowanie aromatycznego cappuccino.
  • Wbudowany młynek do kawy – dzięki niemu ziarna zawsze zostaną zmielone w stopniu idealnie odpowiadającym ulubionemu napojowi.
  • Możliwość parzenia kilku filiżanek kawy jednocześnie (ekspresy ciśnieniowe) – zaparzenie dwóch napojów to idealny poranek dla pary i oszczędność czasu w trakcie przerwy w pracy.

Nowoczesne tostery – najważniejsze funkcje

To urządzenie, które ma przede wszystkim przygrzewać pieczywo. Jednak nowoczesne tostery mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę, szukając funkcjonalnego sprzętu:

  • Funkcja rozmrażania,
  • Podgrzewanie bułek i bagietek,
  • Wiele stopni przyrumienienia,
  • Wyjmowana tacka na okruchy,
  • Pokrowiec chroniący przed zakurzeniem wewnątrz.

Szybkie śniadanie w domu i w pracy – poranek idealny

Pracując w godzinach porannych, pierwsze promienie słoneczne widzimy w domu najczęściej tylko weekendami. Bardzo ważna jest więc możliwość przygotowania szybkiego śniadania w pracy dokładnie tak samo, jak w domu. Ustawienie w kuchni socjalnej funkcjonalnego ekspresu do kawy i tostera to jeden z podstawowych elementów jej właściwego zagospodarowania.

Wszystko to pozwoli pracownikom poczuć się jak w domu i przygotować pyszny, pożywny posiłek bez konieczności tracenia cennych minut przerwy czy pracy. Dobre śniadanie to dobry początek dnia – wybierając sprzęt, warto więc zdecydować się na jak najbardziej funkcjonalny i nowoczesny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj