Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. Jego zakres reguluje ustawa, lecz ceny u ubezpieczycieli mogą się znacznie od siebie różnić. Jak zaoszczędzić na OC i znaleźć najtańszą ofertę?

Dlaczego oferty ubezpieczycieli się różnią?

Ostateczna stawka za ubezpieczenie OC zależy od wielu czynników. Pod uwagę brany jest wiek właściciela auta, czas posiadania prawa jazdy, marka i model samochodu, pojemność silnika oraz udział w wypadkach i kolizjach. Nawet takie dane jak stan cywilny kierowcy, sposób parkowania (w garażu, pod wiatą, pod „chmurką”) czy kolor samochodu odgrywają często ważną rolę w wycenie ubezpieczenia OC. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie. Różnice mogą dochodzić do kilkuset złotych. Najdroższe ubezpieczenie dotyczy zawsze młodych i niedoświadczonych kierowców oraz właścicieli samochodów o dużej pojemności silnika.

Ubezpieczyciele kuszą różnymi zniżkami, nie gwarantuje to jednak najniższej stawki. Przedłużanie ważnego ubezpieczenia OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym również nie musi być korzystne. Rynek jest dynamiczny i oferty zmieniają się każdego roku.

Gdzie szukać najtańszego OC?

W poszukiwaniu najtańszego OC nie musimy odwiedzać wielu różnych ubezpieczycieli ani sprawdzać ich oferty telefonicznie. Pomoże nam kalkulator OC dostępny on-line. Możemy z niego korzystać o dowolnej porze i w każdy dzień tygodnia. Nie musimy się spieszyć ani zwalniać z pracy, by przeanalizować oferty. W zaciszu własnego domu w kilka chwil dowiemy się, która propozycja będzie dla nas najkorzystniejsza. Wystarczy wejść na stronę kalkulatorów i wypełnić formularz. Uzupełnia się w nim wszystkie podstawowe dane, niezbędne do zawarcia ubezpieczenia. W ciągu kilku minut otrzymujemy wyniki. System analizuje nasze dane i wyświetla nam zestawienie najlepszych ofert na rynku. Są to propozycje spersonalizowane, przygotowane na miarę naszych potrzeb.

Kto może korzystać z wyszukiwarki?

Wyszukiwarka ubezpieczeń OC dostępna jest dla każdego. Wypełnienie formularza i uzyskanie wyników nie zobowiązuje do zakupu polisy. Możemy zdecydować się na zawarcie umowy ubezpieczenia, lecz nie mamy takiego obowiązku. Dlatego nawet osoby z aktywną polisą mogą z ciekawości sprawdzić, czy w danym towarzystwie ubezpieczeniowym nie przepłacają. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym kończy się okres ubezpieczenia. Znalezienie nowej polisy OC zajmuje tylko kilka minut. Nie ma ryzyka, że przepłacisz. Nawet osoby, które nie potrafią biegle korzystać z zasobów Internetu, bez problemu poradzą sobie z wypełnieniem formularza. Jeżeli będą mieć jakieś problemy lub wątpliwości, pomoże im doradca. Skorzystanie z tej opcji również nie zobowiązuje do zakupu polisy.

Czy każdemu opłaca się korzystanie z kalkulatora?

Nawet poświęcając bardzo dużo czasu, nie ma możliwości sprawdzenia wszystkich stacjonarnych biur ubezpieczeniowych. Porównywanie ofert telefonicznie również nie jest proste – zwłaszcza że każda agencja kusi zniżkami i zachęca do zawarcia umowy. Nie każdy potrafi być asertywny. Trudno przeanalizować i porównać polisy OC różnych towarzystw. Kalkulator umożliwia zapoznanie się z ofertami w komfortowych warunkach, bez nacisków i pośpiechu. Otrzymujemy gotowe zestawienie najlepszych dla nas ofert. Są one wybrane obiektywnie i nie ma konieczności dokonania zakupu. Sami decydujemy, którą z przedstawionych propozycji przyjmiemy.

Chcąc uniknąć przepłacania za OC, warto korzystać z narzędzi takich jak kalkulator OC on-line. Bez straty czasu i nerwów znajdziemy dzięki niemu najtańsze ubezpieczenie na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj