efekt mokrej opony

Większość z nas przywiązuje ogromną wagę do wyglądu samochodu. Znaczenie mają dla nas również detale, bo to one sprawiają, że auto prezentuje się lepiej i wygląda na nowsze, niż wskazuje metryka. Takim detalem są na przykład czyste opony. Jeśli ich boki są odpowiednio zaczernione, samochód prezentuje się tak, jakby dopiero wyjechał z myjni. Warto zatem zadbać o to, by opony wyglądały tak przez cały czas. Czy są na to sposoby? Oczywiście! I wcale nie trzeba w tym celu kupować kilku opakowań… pasty do butów.

Dlaczego z czasem opony tracą swój kolor?

Opony stworzone są z gumy, która na wpływ promieniowania ultrafioletowego reaguje bardzo podobnie jak lakier – blaknie i płowieje. To samo dotyczy również wszystkich elementów plastikowych. Oznacza to, że z czasem przybędzie miejsc w samochodzie, którym trzeba poświęcić uwagę, żeby wyglądały jak nowe. Można jednak działać tak, by chronić te elementy, zanim dotknie je upływ czasu. Oczywiście dobrze mieć garaż, w którym można schronić samochód przed ciągłą ekspozycją na promieniowanie UV. Na opony i lakier negatywnie wpływają również deszcze, które nie są przecież czystą wodą.

Jeśli jednak nie masz takiej możliwości i Twój samochód musi parkować na zewnątrz, chroń jego powłoki przed wpływem tych czynników. Podpowiadamy, jak to zrobić.

k2 sigma do opon

Efekt mokrej opony – czego używać, aby go uzyskać?

Na początek warto wspomnieć, żeby nie stosować do pielęgnacji opon domowych specyfików, takich jak pasta do butów. Efekt po niej będzie co prawda od razu widoczny i dla wielu satysfakcjonujący, ale niestety na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. Pasta do butów na opony? Nie ma ona właściwości, które ochronią gumę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, efekt po niej jest bardzo krótkotrwały. Wystarczy najmniejszy deszczyk, by pasta brzydkimi, czarnymi smugami spłynęła z opony i pozostawiła po sobie przykre wizualne wspomnienie (a przy okazji plamę na podjeździe).

Dla długotrwałych rezultatów używaj profesjonalnych czernideł do opon i past, dzięki którym będzie możliwe nie tylko uzyskanie efektu mokrej opony i utrzymanie go na długo. Dzięki nim zapewnisz gumom dodatkową ochronę, a przez to lepszy wygląd na dłużej. Co wybrać?

  • K2 Sigma – preparat, który łatwo się nakłada i który daje natychmiastowy, bardzo zadowalający efekt. Jego dodatkowym atutem jest to, że tworzy na powierzchni opony wodoodporną powłokę, która ją chroni. Dzięki temu możesz cieszyć oczy czystymi oponami w swoim samochodzie nawet przez kilka tygodni.
  • TIRE FOAM Preparat do nabłyszczania opon – czyste i błyszczące opony to tylko jeden z efektów użycia tego preparatu. Są one bowiem chronione jeszcze przez spękaniem i blaknięciem, a to w dłuższej perspektywie pozwoli kierowcy na spore oszczędności na kupnie nowych gum. Szybko się go aplikuje i działa bardzo długo, a jest przy tym bezpieczny dla felg i kołpaków.
  • SONAX Pianka do opon – wystarczy spryskać nią opony i gotowe. Nie wymaga żadnego wcierania i pastowania. Opony dzięki niej są czyste, a także chronione przed pękaniem. Co więcej, pianka jest bardzo wydajna. Producent gwarantuje możliwość zabezpieczenia jednym produktem nawet 24 opon.
  • Płyn do opon Formula 1profesjonalne czernidło do opon, które daje natychmiastowy efekt mokrej opony. Jego ogromnym atutem jest sposób aplikacji. Butelka z wygodnym dozownikiem w postaci spryskiwacza sprawia, że oponom nie musisz poświęcać więcej niż zaledwie kilka minut.

czernidła do opon

W jaki sposób przygotować opony do zabiegu poczerniania?

Kluczem do tego, by efekt mokrej opony utrzymał się jak najdłużej, jest dokładne umycie opony. W przeciwnym razie jeśli spryskasz brudną oponę, istnieje ryzyko, że płyn zwiąże się z brudem i razem z nim wkrótce odpadnie. W dodatku efekt „po” nie będzie tak spektakularny. Wykorzystaj zatem ciepłą wodę, specjalny płyn do mycia samochodu i gąbkę lub delikatną szczotkę. Następnie dokładnie spłucz preparat, żeby nie łączyć go z czernidłem, które za chwilę nałożysz.

Dalsze kroki zależą od tego, jakiego czernidła do opon zamierzasz użyć. Jeśli producent zaleca nakładać go na mokre opony, możesz pominąć ich suszenie. Zdecydowaną większość środków należy jednak aplikować na suche „gumy” – wówczas trzeba pozostawić je do wyschnięcia.

Samo nakładanie czernidła do opon to nic trudnego. Pamiętaj tylko, by przy aplikacji omijać bieżnik opon – tam nie ma potrzeby stosowania żadnych preparatów, gdyż to część opony, która ma nieustanny kontakt z drogą. Po wszystkim możesz obejrzeć efekt i zobaczyć spektakularną różnicę pomiędzy samochodem „w czystych butach”, a jego wersją „przed”.

Pielęgnacja samochodu to dla większości kierowców prawdziwa przyjemność. Używanie odpowiednich specyfików sprawi, że będzie to nie tylko łatwiejsze, ale również o wiele bardziej skuteczne. Dodatkowo możesz zadbać o samochód tak, by każde kolejne mycie było prostsze i nie wymagało poświęcania dużej ilości czasu.

Specjalistyczne środki do mycia i pielęgnacji opon znajdziesz na nocar.pl.

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj