Wyciągarki przydają się podczas wielu zadań, głównie związanych z wyciąganiem pojazdu z opresji – błota, wody czy nierówności. Z pewnością wiemy dokładnie, do czego służy wyciągarka, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że jest urządzeniem wielozadaniowym! Przydaje się nie tylko w samochodach terenowych, ale również pojazdach specjalnych. Szerokie zastosowanie wyciągarki samochodowej poznasz w dalszej części naszego artykułu. Mamy nadzieję, że dzięki temu dowiesz się, że urządzenie to jest bardzo przydatne i warto je posiadać. Zapraszamy do lektury!

Wyciągarki samochodowe – najpopularniejsze zastosowanie

Przede wszystkim wyciągarki samochodowe mają za zadanie wyciągnąć z każdej opresji samochód. Mowa głównie o grząskim błocie, wodzie, rozlewiskach, piaskach czy nierówności. To główne zastosowanie wyciągarki zwłaszcza w terenie, gdzie mamy do czynienia z samochodem terenowym. Niekiedy wykorzystuje się wyciągarkę do wciągania swoich pojazdów na wysoką skarpę w celu kontynuacji dalszej podróży.

Z kolei wyciągarka to również element pojazdów specjalnych – autolawet, pomocy drogowej, wojska, straży pożarnej czy innych służb ratowniczych. Wówczas głównym zadaniem jest wyciąganie pojazdów, które stoczyły się z drogi lub ugrzęzły. Używa się urządzenia, aby mogło bezpiecznie i szybko pojazd mógł znaleźć się na stabilnej i równej powierzchni.

Niewiele osób wie, że z wyciągarki korzysta się również w przypadku wyciągania łodzi na brzeg, czy jej wodowania. Warto wiedzieć, że https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki-samochodowe mają również swoje nietypowe zastosowanie w przypadku usuwania różnych innych przedmiotów, dlatego tak często korzystają z nich właściciele samochodów terenowych i specjalnych. Wyciągarki mogą służyć również do wsparcia i asekuracji podczas wyciągania innego pojazdu.

Nietypowe zastosowanie wyciągarki

Zazwyczaj kojarzymy wyciągarkę z wyciąganiem pojazdów z miejsc, w których nie powinny się znajdować. Jednak warto wiedzieć, że wyciągarki mają również nietypowe zastosowanie.

Mowa głównie o wyciąganiu przyczepy, która ugrzęzła w błocie lub na piaskach, a nawet do prac porządkowych związanych z przenoszeniem kamieni, drewna czy innych, cięższych przedmiotów. Urządzenie wykorzystuje się nawet na budowie do napędzania, tzw. bloczka. Wyciągarka skutecznie usuwa także drzewo z drogi w wyniku wichury czy burzy.

Akcesoria do wyciągarek – jakie wybrać?

Od razu należy powiedzieć – sama wyciągarka nie wystarczy do jej prawidłowego działania. Nie możemy zapominać o linach. Tutaj wybierzmy liny w zależności od naszych potrzeb. Na rynku znajdziemy dwa najpopularniejsze rodzaje – stalowe i syntetyczne. Obie wersje liny mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Oprócz lin do wyciągarki, wśród akcesoriów musimy pamiętać o zbloczu, haku, szekli czy pasach. Wszystkie akcesoria odpowiadają za poprawę bezpieczeństwa i ułatwiają nam korzystanie z wyciągarki. Dobierzmy akcesoria do danej wyciągarki, zastosowania i potrzeb. Dobrej jakości akcesoria do wyciągarki znajdziesz na: https://terenowiec.pl/pl/114-akcesoria-do-wyciagarek, gdzie możesz wybrać nie tylko elementy i części do swojego urządzenia, ale również same wyciągarki.

Warto zainwestować również w rękawiczki, szybkozłącza, pokrowce czy hebel – elementy usprawniające korzystanie z wyciągarki i poprawiające bezpieczeństwo.

Gdzie kupić wyciągarkę samochodową?

Wyciągarki można bez problemu kupić w specjalnych sklepach z tego typu urządzeniami. Zachęcamy również do zakupów przez Internet w sklepach z wyciągarkami i akcesoriami do samochodów terenowych oraz specjalnych. Dzięki temu znajdziesz urządzenie idealne do zastosowania urządzenia, a także otrzymasz wyciągarkę w znacznie niższej cenie czy specjalne promocje na dalsze zakupy.

Wyciągarki samochodowe możesz kupić na https://terenowiec.pl/pl/. Znajdziesz tam wyciągarki o różnym rodzaju, które z pewnością spełnią Twoje potrzeby i wymagania. Dopasujesz również urządzenie do zastosowania.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj