Jeśli chodzi o parametry, które posiadają obie konsole, nie możemy wykazać tu wielu istotnych różnic. Tak więc, to czy wybierzemy Xbox, czy PlayStation, zależeć będzie wyłącznie od tego, czym kierujemy się przy wyborze wymarzonej konsoli.

Xbox – cechy charakterystyczne

Konsola ta posiada możliwość skanowania obrazu do rozdzielczości 4K, co pozwoli nam cieszyć się wspaniałą jakością grafiki. Co więcej, Xbox został wyposażony w odtwarzacz Blu-ray 4K, który zapewnia niesamowitą głębię obrazu oraz piękne barwy. Konsola ta ma również mocniejszy procesor, niż PlayStation. Jeśli jednak chodzi o układ graficzny, w Xbox’ie jest on trochę słabszy, niż w konsoli wymienionej poniżej.

PlayStation – czym się charakteryzuje?

Najważniejszą cechą jest fakt, iż konsola ta może obsługiwać wirtualną rzeczywistość (dzięki okularom Sony PlayStation VR). Ponadto, PlayStation także umożliwia skanowanie obrazu do rozdzielczości 4K, a również posiada bardzo wydajny układ graficzny. Co istotne dla osób grających sporo na konsoli, PlayStation oferuje mnóstwo interesujących gier do wyboru w bibliotece, które dostępne są tylko dla tego modelu konsoli.

Obydwie te konsole oprócz grania umożliwiają nam korzystanie z takich funkcji, jak np. Netflix czy YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj