Tempomat aktywny jest urządzeniem, które utrzymuje podczas jazdy w samochodzie stałą prędkość, a także dostosowuje ją odpowiednio do danych warunków na drodze. Tak więc, automatycznie zwalnia i przyspiesza, w zależności od sytuacji na ulicy.

Jak działa aktywny tempomat?

Udogodnienie to występuje tylko i wyłącznie w samochodach o automatycznej skrzyni biegów. Pomaga utrzymać, oprócz stałej prędkości, właściwy odstęp od samochodu znajdującego się z przodu za pomocą systemu hamującego.

Dla kogo aktywny tempomat?

Aktywny tempomat stanowi wspaniałe rozwiązanie dla kierowców podróżujących często po autostradach, drogach szybkiego ruchu. Urządzenie to pozwoli im odetchnąć podczas długiej i nużącej jazdy samochodem i nabrać sił na dalszą podróż. Aby znowu rozpocząć „samodzielną jazdę”, wystarczy, żeby kierowca wcisnął pedał hamulca.

Aktywny tempomat również nadaje się do jazdy samochodem po mieście. Pozwoli on uniknąć kierowcom stłuczek czy ewentualnie zmniejszyć uszkodzenia samochodów w razie wystąpienia takiej stłuczki. Jest to także świetne rozwiązanie podczas długiej jady w korkach. Będziemy mogli „wyłączyć się” i samochód „pojedzie” za nas.

Oczywiście, ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku przy korzystaniu z tempomatu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj