Facebook oprócz oferowanych swoim użytkownikom korzyści, niestety niesie również ze sobą wiele wad. Do niektórych z nich możemy zaliczyć brak anonimowości (ze względu na fakt, iż wszyscy mogą zobaczyć publikowane przez nas zdjęcia, filmiki czy posty) czy zbieranie naszych danych oraz informacji o nas przez portal (założyciele Facebook’a mają dostęp do wszystkich zamieszczanych przez nas danych oraz informacji, a także do wiadomości i zdjęć wysyłanych przez nas w prywatnych wiadomościach!). Dla wielu z nas stanowi to powód do rychłego usunięcia konta na Facebook’u.

Jak więc usunąć konto?

Po pierwsze: zatrzymajmy dane!

Bardzo ważne jest, abyśmy pozbywając się konta na portalu wraz ze wszystkimi publikowanymi danymi, zdjęciami itd., nie usunęli ich trwale. Dlatego też, powinniśmy przed usunięciem naszego konta, pobrać wszystkie istotne dla nas pliki, kontakty, zdjęcia oraz filmiki.

Po drugie: usuwanie konta krok po kroku

W prawym górnym rogu strony znajduje się przycisk (mały kwadrat z trzema poziomymi kreskami) – klikamy na niego. Następnie szukamy opcji „Ustawienia”, a po jej wybraniu, najeżdżamy na „Twoje informacje na Facebook’u” i wybieramy przycisk „Usuń konto i informacje”. Ostatni etap polega na wpisaniu hasła z portalu i wybraniu opcji „Wyślij”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj