Comarch Altum to nowoczesne oprogramowanie, które zrewolucjonizowało sposób funkcjonowania wielu przedsiębiorstw na całym świecie. Jego najważniejszym wyróżnikiem jest fakt, iż pozwala na sprawne zarządzanie rozmaitymi zasobami oraz zautomatyzowanie wielu procesów. Mimo iż implementacja Altum przynosi wiele korzyści, trzeba pamiętać o tym, iż trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Jakie wyzwania i korzyści wiążą się z wdrożeniem Comarch Altum? Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w poniższym artykule.

Comarch Altum – co to za oprogramowanie? 

Comarch Altum to wyjątkowe oprogramowanie służące do zarządzania przedsiębiorstwem w sposób kompleksowy, które pozwala na zastosowanie indywidualnego podejścia. Niewątpliwym atutem Altum jest wielojęzyczność, dlatego platforma w pełni odpowiada specyfice i potrzebom przedsiębiorstw międzynarodowych. 

W ramach ERP Altum zyskuje się szereg wyspecjalizowanych narzędzi, dzięki którym można zautomatyzować rutynowe czynności BPM a także podejmować decyzję na podstawie analiz i prognoz (Business Intelligence). Implementacja ERP Altum stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku sieci franczyzowych, firm zagranicznych, sieci sprzedaży detalicznej, organizacji holdingowych bądź przedsiębiorstwach zarządzających znaczną liczbą podmiotów gospodarczych. 

Wdrożenie ERP Altum – korzyści 

Firmy, które decydują się na implementację Altum, mogą odnieść wiele korzyści. Przede wszystkim oprogramowanie pozwala na zwiększenie zasięgu automatyzacji procesów – wszystko za sprawą wbudowanych narzędzi Business Process Management. Posiadacze tego oprogramowania mogą również sprawnie zarządzać siecią handlową dzięki integracji z dedykowaną do tego platformą Comarch Retail. ERP Altum służy też do kompleksowej obsługi kadrowej i finansowej poprzez szereg dedykowanych funkcjonalności. 

Jakie wyzwania wiążą się z implementacją Altum? 

Implementacja Altum niesie także za sobą szereg wyzwań. Przede wszystkim, samodzielne wdrożenie tego systemu byłoby bardzo utrudnione, dlatego warto skorzystać ze wsparcia specjalistów, np. z renomowanej firmy KSIBB. Szczegóły na temat oferty tej firmy dostępne są na https://ksibb.com.pl/altum/

Drugim wyzwaniem może być szkolenie pracowników dotyczące opanowania wszystkich funkcjonalności. Na szczęście, ze wsparciem KSIBB cały proces edukowania pracowników przebiegnie szybko i sprawnie. Istotnym wyzwaniem związanym z implementacją Altum jest również wskazanie procesów, które powinny zostać objęte automatyzacją w pierwszej kolejności. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj